Novinky
Simcon at InnoTrans 2018
Piatok, 09 Marec 2018 00:00
Pozývame vás na medzinárodnú výstavu dopravných technológií „InnoTrans 2018“, ktorá sa uskutoční od 18. do 21. septembra v Berlíne. Radi vás uvítame v našom stánku č. 205, hala 6.1. V rámci našej expozície predstavíme aktuálny vývoj našich simulačných nástrojov a konzultačných služieb v oblasti dopravy.
 
Maintenance centre Paris Pont-Cardinet
Pondelok, 08 Január 2018 00:00

In 2017, we have executed a simulation study for the maintenance facility for regional trains at Paris Pont-Cardinet. The goal of the study was to evaluate different infrastructure layouts with the aim to guarantee the execution of light and heavy maintenance of all trains. Within the frame of the study, the capacity of storage sidings to store reserve train units of SNCF Transilien was also under investigation.

 
Maintenance centre Stuttgart-Untertürkheim
Streda, 01 November 2017 00:00

In 2017, we have successfully finished a whole series of simulation studies for Stuttgart railway junction. The main objective of those studies was the verification of operational procedures at maintenance centre Stuttgart-Untertürkheim and at surrounding stations with respect to proposed service concept. Besides modelling of train and shunting movements, service activities, such as heavy and light maintenance, repairs in workshop or train parking by personnel, were modelled as well. Various operational scenarios were carefully evaluated with respect to given criteria: train departure delays and timely execution of all defined service activities.

 
Simcon na InnoTrans 2016
Piatok, 06 Máj 2016 00:00

Pozývame vás na medzinárodnú výstavu dopravných technológií „InnoTrans 2016“, ktorá sa uskutoční od 20. do 23. septembra v Berlíne. Radi vás uvítame v našom stánku č. 121, hala 6.1. V rámci našej expozície predstavíme aktuálny vývoj našich simulačných nástrojov a konzultačných služieb v oblasti dopravy.

 
Simcon na InnoTrans 2014
Utorok, 03 Jún 2014 00:00

Pozývame vás na medzinárodnú výstavu dopravných technológií „InnoTrans 2014“, ktorá sa uskutoční od 23. do 26. septembra v Berlíne. Radi vás uvítame v našom stánku č. 505, hala 4.1. V rámci našej expozície predstavíme aktuálny vývoj našich simulačných nástrojov a konzultačných služieb v oblasti dopravy.

 
Ukončenie simulačnej štúdie údržbovej stanice Tübingen
Piatok, 30 August 2013 00:00

V lete 2013 bola úspešne uzavretá simulačná štúdia údržbovej stanice Tübingen v Nemecku pre DB Regio. Cieľom simulačnej štúdie bolo posúdenie novej konfigurácie koľajiska údržbovej stanice a vplyv zvýšeného rozsahu dopravy na prevádzku v celom železničnom uzle Tübingen (vrátane osobnej stanice). Okrem zobrazenia jázd vlakov a posunu v železničnom uzle bolo modelované i vonkajšie a vnútorné čistenie, tankovanie, údržba v depe a odstavenie vlakových súprav spolu s nasadením personálu. Hlavným kritériom vyhodnotenia priebehu simulácie bol odchod vlakov z osobnej stanice načas a vykonanie predpísaných údržbových prác.

 
Simulácia prevádzky na vlečkách OKD
Utorok, 04 September 2012 00:00

V júni 2012 bola ukončená simulačná štúdia prevádzky na vlečkách Ostravsko-karvinských baní. Predmetom štúdie bolo zistiť maximálne množstvo uhlia, ktoré je možné za deň naložiť do železničných vozňov v bani a úpravni uhlia Darkov. Model zahrňoval viaceré súvisiace železničné vlečky a obsahoval i modelovanie činnosti železničného personálu a posunovacích lokomotív. V ďalších scenároch sa skúmali dôležité strategické rozhodnutia ohľadom nakládky, prepravy a skladovania vyťaženého uhlia a kameňa.

 
Simcon na InnoTrans 2012
Štvrtok, 23 August 2012 00:00
Pozývame vás na medzinárodnú výstavu dopravných technológií „InnoTrans 2012“, ktorá sa uskutoční od 18. do 21. septembra v Berlíne. Radi vás uvítame v našom stánku č. 206, hala 11.2. V rámci našej expozície predstavíme aktuálny vývoj našich simulačných nástrojov a konzultačných služieb v oblasti dopravy.
 
Ukončenie simulačnej štúdie Praha Masarykovo nádraží
Piatok, 02 Marec 2012 09:00
V marci 2012 bola úspešne ukončená simulačná štúdia zameraná na posúdenie počtu nástupištných koľají v osobnej železničnej stanici Praha Masarykovo nádraží. S využitím simulačného nástroja Villon naši odborníci preverili dva možné varianty infraštruktúry koľajiska a vyhodnotili dôležité parametre prevádzky stanice v rôznych podmienkach (meškania vlakov a pod.).
 
Záver projektu simulácie evakuácie plánovanej železničnej zastávky Bratislava Nivy
Nedeľa, 01 November 2009 19:27
Spoločnosť Simcon úspešne dokončila svoj prvý projekt z oblasti modelovania pohybu chodcov. Hlavným cieľom projektu bolo overenie únikových ciest cestujúcich a odhad doby evakuácie z podzemnej zastávky Bratislava Nivy v prípade vzniku požiaru. Zastávka Bratislava Nivy je súčasťou nového nosného systému MHD v Bratislave (plánovaný ako súčasť európskeho TEN-T koridoru), ktorý spojí centrum Bratislavy s mestskou časťou Petržalka.
 
Úspešné ukončenie projektu v Košiciach
Piatok, 30 Október 2009 09:14
Spoločnosť Simcon úspešne ukončila projekt zameraný na overenie nového konceptu verejnej hromadnej dopravy v regióne Košíc vo východnej časti Slovenska. Na modelovanie prevádzky železnice, električiek a tram-trainov v centre mesta a významných obytných oblastiach bol použitý simulačný nástroj Villon spoločnosti Simcon.
 
Spoločnosť Simcon na konferencii Verejná osobná doprava 2009
Piatok, 11 September 2009 15:23
Spoločnosť Simcon predstavila svoje služby a nástroje na medzinárodnej konferencii Verejná osobná doprava 2009, ktorá sa konala 10. a 11. septembra 2009 v Bratislave. Účastníkom konferencie sme prezentovali simuláciu terminálov osobnej dopravy s využitím simulačného nástroja Villon a ďalšie služby spojené s oblasťou verejnej osobnej dopravy.
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 Dopredu > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL